środa, 3 stycznia 2018

173. Władca Cieni - Cassandra Clare


Tytuł: Władca Cieni
Autor: Cassandra Clare
Seria: Mroczne Intrygi #2
Stron: 848
Wydawnictwo: MAG

Osoby, które śledzą mojego bloga od dawna, wiedzą że jedną z moich ulubionych autorek jest Cassandra Clare. Zdarzały jej się lepsze i gorsze momenty w twórczości, szczególnie ostatnio, ale seria Mroczne Intrygi podobała mi się od samego początku. Teraz w końcu po długim oczekiwaniu mogłam zabrać się za drugi tom przygód Nocnych Łowców z Los Angeles.

Emma zrobiła wszystko aby Julian uwierzył, w to że nigdy nie będą dla siebie kimś więcej niż parabatai. Wiedziała, że złamie mu to serce, jednak alternatywa byłaby dla nich obojga znacznie gorsza. Miłość między parabatai jest zakazana i może przynieść śmiertelne skutki, stąd taką decyzję podjęła młoda Nocna Łowczyni. Niestety nie jest to jej jedyny problem. Nad Instytut w Los Angeles nadciągają czarne chmury, a jego mroczne tajemnice wychodzą na jaw. Ich ostatnią deską ratunku może być Czarna Księga Umarłych, którą każdy pragnie dostać w swoje ręce. Emma wraz z Cristiną i Julianem wyruszą do krainy Faerie by razem z Markiem odnaleźć magiczną księgę. Tam spotka ich wiele niespodzianek i niebezpieczeństw, z królową Jasnego Dworu na czele.

Mimo iż czytanie tego tomu zajęło mi dużo czasu przez ogrom obowiązków, to i tak mogę śmiało przyznać, że "Władca Cieni" spełnił moje oczekiwania. Po tym tomie spodziewałam się oczywiście rozwinięcia wątku zakazanej miłości między Emmą i Julianem- co w pewnym sensie dostałam, a także rozbudowanej i szybkiej akcji. Podobało mi się to, że autorka pokazała również świat Faerie, który do tej pory nigdy nie był tak szeroko przedstawiony, co na pewno zasługuje na plusa ode mnie. Oczywiście zdarzały się też momenty wolniejsze, ale jakby nie patrzeć taki odpoczynek od pędzącej akcji też był przydatny. Kolejnym dużym atutem "Władcy Cieni" była bez wątpienia jego nieprzewidywalność. Zazwyczaj z książkami Clare tak właśnie jest, ale wydaje mi się, że w tym przypadku autorka przeszła samą siebie. Jak to z zaskoczeniami bywa, raz są dobre a raz złe, co można było tutaj zaobserwować.

We "Władcy Cieni" przewija się mnóstwo bohaterów. Nadal istotną rolę odgrywają tu Emma i Julian, ale autorka przybliża czytelnikowi postać Kita - zaginionego Herondale'a. Z bólem serca przyznaję, że jego osoba w żaden sposób mnie do siebie nie przekonała, przez co czytanie rozdziałów z jego udziałem było dla mnie odrobinę męczące. Tak jak w przypadku "Pani Nocy" swoje pięć minut mieli również Clary i Jace z "Darów Anioła", a także Alec i Magnus. Nie miałam powodów, żeby na to narzekać, jednak można było zauważyć, szczególnie w przypadku Clary i Jace'a, że z upływem lat zmienili się i dojrzeli. Mam nadzieję, że w następnej części, również będziemy mieli okazje do wglądu w ich życie.

Podsumowując "Władca Cieni" to dobra kontynuacja, ale nadal będę obstawiała przy tym, że "Pani Noc" była odrobinę lepsza. Niemniej jednak uważam, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana świata Nocnych Łowców. Polecam.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu MAG

11 komentarzy:

 1. Aż nie patrzę! XD Jestem w trakcie lektury tego tomu, więc zerknęłam tylko na podsumowanie :) Kocham książki tej autorki, ale jakoś tak się stało, że tego tomu jeszcze nie przeczytałam. Wrócę po lekturze!
  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele dobrego słyszałam o autorce. Myślę, że w najbliższym czasie po nią sięgnę :) Tylko nie bardzo wiem od czego zacząć... może od Władca Cieni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. it I mess something up. Did you design the blog yourself? Could someone with little experience do it, and add updates without messing it up? Anyways, good information on here, very informative.
  Fascinating articles but I wanted to ask about one page, do you know Daily Deals? ciao!
  Could you message me with a few hints about how you made your blog site look this awesome, I would be thankful!
  softtrending

  OdpowiedzUsuń
 4. well.
  Just discovered this site through Bing, what a pleasant surprise!
  Hey cool weblog, just questioning what anti-spam software program you employ for feedback as a result of i get heaps on my blog. Anyway, in my language, there usually British original art

  OdpowiedzUsuń
 5. I believe one of your commercials caused my web browser to resize, you may well want to put that on your blacklist.
  Thank you, great post! Just the stuff I needed to get.
  Thank you for the useful post! I would not have gotten this otherwise!


  TOP Google Ranking On Your Site

  OdpowiedzUsuń
 6. continue with the the nice work on the site. Do like it! :p Could use some more frequent updates, but im sure that you got better or other things to do like we all have to do unfortunately.
  shopbymark

  OdpowiedzUsuń
 7. 'm having a small issue I cant seem to be able to subscribe your rss feed, I'm using google reader by the way.
  This post is really helpful for some1 who has been having difficulties with this situation. I have looked at a number of resources but to no avail. I will continue reading and leardeas are spreading so quickly.
  Ishopbymark

  OdpowiedzUsuń
 8. the day been honored with professional points to write about with my contacts. I d tell you that most of us site visitors actually are very much endowed to exist in a magnificent network with many lovely individuals with very beneficial things. I feel somewhat fortunate to have discovered your site and look forward to really more Sarah Berger

  OdpowiedzUsuń
 9. l the doggone snow we have gotten as of late I am stuck inside , fortunately there is the internet, thanks for giving me something to do.
  With all the doggone snow we have gotten recently I am stuck inside , fortunately there is the internet, thanks for giving me something to do.
  I got asodium hypochlorite amazon
  china air purifier
  korean air purifier brands

  OdpowiedzUsuń
 10. u, great post! Just the stuff I needed to get.
  Thank you for the useful post! I would not have gotten this otherwise!
  Concise pm 0.1 filter
  hydrogen water machine amazon
  ionic air purifier reviews consumer reports

  OdpowiedzUsuń
 11. ded this web site to my favorites. I enjoy reading your posts. Thanks!
  I have been meaning to post about something like this on my site and you have given me an idea. Thanks.
  I'm havinpm 0.1 filter
  hydrogen water machine amazon
  ionic air purifier reviews consumer reports

  OdpowiedzUsuń