piątek, 1 marca 2013

Zapowiedzi marcowe


Tytuł: Requiem
Data premiery: 20.03
Wydawnictwo: Znak

Kontynuacja trylogii Delirium.
Rewolucja rozlewa się na cały kraj, oddziały rządowe śledzą i brutalnie tępią grupy Odmieńców. Jako członkini ruchu oporu Lena znajduje się w samym centrum konfliktu. Rozdarta między Aleksem i Julianem walczy o swoje życie i prawo do miłości.W tym samym czasie Hana prowadzi bezpieczne, pozbawione miłości życie u boku narzeczonego – nowego burmistrza Portland. Wkrótce drogi dziewczyn znów się zejdą, a ich spotkanie doprowadzi do bolesnej konfrontacji.Czy można wybaczyć zdradę? Czy mury wreszcie runą?
Tytuł: Dziewczyna, którą kochały pioruny
Data premiery: 06.03
Wydawnictwo: Amber

Mia Price to dziewczyna, którą kochają pioruny. Los Angeles jest jednym z niewielu miejsc, gdzie czuje się bezpieczna. Do czasu gdy trzęsienie ziemi niszczy miasto. Wokół panuje chaos. Plaże zmieniają się w gigantyczne wioski namiotów. Śródmieście jest rumowiskiem. Nocami w opuszczonych budynkach odbywają się dzikie imprezy. Ich uczestników przyciąga w ruiny moc, której nie potrafią się oprzeć. Dwie walczące ze sobą sekty gromadzą coraz więcej wyznawców. I obie widzą w Mii klucz do wypełnienia dwóch apokaliptycznych proroctw… Tajemniczy Jeremy obiecuje ją chronić, lecz czy jest tym, za kogo się podaje? Mia nie jest tego pewna. Wie tylko, że jego dotyk jest bardziej elektryzujący niż uderzenie pioruna… 
Tytuł: Przędza
Data premiery: marzec
Wydawnictwo: Literackie

Bohaterka trylogii Przędza – Adelice – posiada niezwykły dar, który pozwala jej kształtować czasoprzestrzeń – potrafi tkać rzeczywistość, co zechcą wykorzystać bezwzględni władcy, dlatego zamiast go eksponować, stara się go ukryć. Podczas gdy szczytem marzeń każdej dziewczyny jest członkostwo w uprzywilejowanej grupie pięknych dziewcząt mających władzę, Adelice robi wszystko, by nie zdać testów kwalifikacyjnych. Nie udaje jej się ukryć swojego daru i trafia do specjalnej akademii. Na początku spotyka się z zazdrością koleżanek, ale znajduje wiernych sojuszników w osobach dwóch bardzo przystojnych strażników, którzy zaczynają walczyć o jej względy.Tytuł: Dziewięć żyć Chloe King
Data premiery: 20.03
Wydawnictwo: Filia

Chloe King to normalna nastolatka, chodzi do szkoły, interesuje się chłopcami, kłóci się z mamą. Do czasu. W okolicy swoich 16-tych urodzin Chloe orientuje się, że ma bardzo szczególne zdolności… Zrobi wszystko żeby odkryć prawdę. Musi się spieszyć bo jej prześladowca cały czas czai się w cieniu, żeby znów zabić. Bo Chloe ma dziewięć żyć, ale czy one jej wystarczą…?


Tytuł: Królestwo łabędzi
Data premiery: 06.03
Wydawnictwo: Egmont

 Aleksandra i jej bracia wiodą beztroskie życie na królewskim dworze swojego ojca. Jednak rodzinna sielanka pryska nagle, gdy królowa ginie z łap okrutnej bestii, a król powtórnie się żeni – z kobietą, która nienawidzi pasierbów. Po nieudanej próbie odkrycia mrocznych tajemnic macochy Aleksandra zostaje wywieziona do ponurej krainy Midland, jej bracia zaś wygnani z Królestwa. Aby odmienić zły los i odzyskać braci, Aleksandra musi odnaleźć w sobie niezwykłą moc, którą czerpie z sił przyrody. Pomocny okaże się także tajemniczy książę Gabriel, z którym dziewczynę połączy gorące uczucie.
Tytuł: Nakręcana dziewczyna
Data premiery: 06.03
Wydawnictwo: Mag


Anderson Lake jest przedstawicielem koncernu kalorycznego AgriGen na Tajlandię. Udając dyrektora fabryki sprężyn, przeczesuje uliczne targi Bangkoku w poszukiwaniu dawno uznanych za wymarłe gatunków owoców i warzyw. Poznaje tam nakręcaną dziewczynę – prześliczną i tajemniczą Emiko – pozostawioną na pastwę losu i slumsów. Emiko zalicza się do Nowych Ludzi, wyhodowanych dla zaspokajania kaprysów bogaczy. Produkuje się ich jako żołnierzy, niewolników i maskotki do towarzystwa; powstała w ten sposób cała nowa klasa ludzi, zepchnięta na margines tej złowrogiej przyszłości, w której ropa się skończyła, nad państwami dominują firmy kaloryczne, a po świecie szaleją wyprodukowane w laboratoriach choroby i szkodniki. W miarę nasilania się obsesji Andersona na punkcie Emiko, pośród upału zawiązują się intrygi, a polityczne napięcia grożą niekontrolowanym chaosem. Biznesmeni, urzędnicy ministerialni, bogaci cudzoziemcy i uchodźcy bez grosza – każdy z nich ma własny plan. Lecz nikt nie jest w stanie przewidzieć niszczycielskiego wpływu Nakręcanej Dziewczyny.


  Według mnie marzec zapowiada się cudnie pod względem nowości :D
Ja jestem zainteresowana wszystkimi tytułami z tej listy, ale najbardziej czekam na "Requiem"
"9 żyć Chloe King" i "Przędzę", a Wy? :)

PS. Na dniach pojawi się recenzja.

15 komentarzy:

 1. Czekam bardzo na trzy książki :) A inne jak będę miała okazję, to przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Dziewczyna, którą kochały pioruny", "Requiem", "Chloe King" to moje must have. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. "Requiem"! No i "Królestwo łabędzi"! Nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Dziewczyna którą kochały pioruny" for me;) A serii autorstwa Lauren Iliver nie tknę i mam nadzieję, że niedługo szał na nią się skończy...

  OdpowiedzUsuń
 5. Wymieniłaś wszystkie moje Must Have :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam już Przędza i teraz nie mogę się doczekać Królestwo łabędzi i Dziewięć żyć Chloe King

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się ciekawy marzec :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam zamiar zabrać się w końcu za trylogię Delirium. Życzę Ci, aby wszystkie przedstawione książki, trafiły w Twoje ręce! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Przędzę" jak najbardziej polecam :D Reszta zapowiada się naprawdę ciekawie :D

  OdpowiedzUsuń
 10. 'Requiem' już zamówione na empik.com. Z prezentowanej listy najbardziej czekam na kolejną nowość wydawnictwa Egmont :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świene pozycje, z pewnoscia nie jedna zagosci na mojej pułeczke.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam na wszystkie przedstawione książki:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Miałam okazję czytać "Przędzę", która chociaż dobra nie była powalająca.
  Najbardziej czekam oczywiście na "Requiem" i "Dziewięć żyć Chloe King" bo jeżeli chodzi o tą drugą to oglądałam serial, który skończył się świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja czekam na Dziewięć żyć Chloe King i mam nadzieję, że będę miała okazję ją przeczytać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń