wtorek, 5 lutego 2013

Zapowiedzi i nowości wydawnicze w lutym

Tytuł: Silver
Wydawnictwo: Dreams
Data premiery: luty 2013

Kontynuacja "Winter" A. Greenhorn

Winter nie może uwolnić się od demonów przeszłości, dręczy ją świadomość, że walczą w niej dwie natury: ludzka i wampirza. W żyłach dziewczyny płynie krew Dwóch Ras, dająca moc, która może okazać się zabójcza. Istnienie młodej Starr nie jest już tajemnicą, co jeszcze bardziej osłabia kruchy Pakt. Londyn zalewa fala przemocy, prawda o sekretnym świecie wampirów może wyjść na jaw, a to miałoby katastrofalne skutki. Aby chronić swoich bliskich, Winter musi opuścić Cae Mefus i stawić czoło podszeptom Pragnienia, które zatruwa jej umysł. Niestety może być już za późno, aby uratować Rhysa. Nieśmiertelność, którą mu ofiarowała jest równocześnie okrutnym wyrokiem.

 
Tytuł: Pocałunek Gwen Frost
Wydawnictwo: Dreams
Data premiery: luty 2013

Kontynuacja "Dotyku Gwen Frost" J.Estep

Gwen Frost żyje. Jeszcze. Bo żniwiarze, wysłannicy boga chaosu, zamierzają ją zabić. Dlatego dziewczyna musi nauczyć się walczyć. Jej trenerem, w Akademii Mitu, jest atrakcyjny Logan Quinn, w którym Gwen potajemnie się podkochuje. Komplikacje są nieuniknione, gdyż Spartanin na początku roku szkolnego złamał jej serce. Wyjazd na narty jest dla niej dobrą okazją, aby odpocząć od ciężkich treningów. W górskim kurorcie poznaje uroczego Prestona. Szybko jednak okazuje się, że dziewczyna ma na głowie nowe zmartwienie: wrogowie Akademii Mitu depczą jej po piętach także poza murami szkoły i nie spoczną, póki raz na zawsze się jej nie pozbędą…Tytuł: Kroniki Ellie
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 20 luty
Kontynuacja serii "Jutro"


Wojna się skończyła, ale walka trwa nadal. Liczyliśmy na spokój. Ale kiedy opadł bitewny kurz okazało się, że teraz o wiele trudniej rozpoznać, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Przekonałam się też na własnej skórze, że nasze czyny przynoszą czasem konsekwencje, których nie da się przewidzieć – i którym nie jesteśmy w stanie zapobiec… Acha. Jest jeszcze Lee. Coś się między nami wydarzyło. Coś, co zmieniło mnie na zawsze… Jeśli staniesz do walki, możesz wygrać albo przegrać. Jeśli nie będziesz walczyć, przegrasz na pewno.

Tytuł: Strażnicy historii. Circus Maximus
Wydawnictwo: Egmont
Data premiery: 20 luty

Kontynuacja "Strażnicy historii. Nadciąga burza"

Strażnicy historii ponownie są w niebezpieczeństwie. Zasoby atomium, dzięki któremu mogą podróżować w czasie, jeszcze nigdy nie były tak niskie. Jake ma przenieść się do XVIII-wiecznej Szwecji, aby odebrać nową partię tej cennej substancji. Jednak to dopiero początek… Demoniczna Agata Zeldt planuje przejąć kontrolę nad legionami rzymskimi i zawładnąć całym starożytnym światem. Aby pokrzyżować jej plany strażnicy muszą przenieść się do 27 roku naszej ery, do pełnego przepychu Rzymu czasów cesarza Tyberiusza. Jednak Jake ma jeszcze jeden cel – odnaleźć swoją ukochaną Topaz..


Tytuł: Prawo krwi
Wydawnictwo: Mira
Data premiery: 20 luty

Willy nigdy nie uwierzyła w śmierć ojca. Wokół katastrofy amerykańskiego samolotu podczas wojny w Wietnamie nagromadziło się zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Dlaczego nie odnaleziono ciała? Kim był tajemniczy pasażer, którego istnieniu wszyscy zaprzeczają? Co się stało z ładunkiem?
Willy wyrusza do Azji, by odkryć prawdę o wydarzeniach sprzed dwudziestu lat. Szybko uświadamia sobie, że próbuje rozwikłać tajemnicę, którą nawet dziś chronią wpływowi ludzie. Mimo zagrożenia podejmuje prywatne śledztwo. Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niej Guy Barnard, antropolog pracujący na zlecenie armii. Czy potrafi ochronić ją przed śmiertelnym niebezpieczeństwem?

Tytuł: Yoko i John. Dni, których nigdy nie zapomnę.
Wydawnictwo: Znak
Premiera: 13 luty

Wielu zarzucało jej, że to z powodu szalonej miłości do niej Lennon porzucił Betlesów.
Ci, którzy znali Yoko i Johna naprawdę blisko, wiedzieli, że była dla niego największą inspiracją i to dzięki niej rozwinął się jako artysta.

On: niekwestionowana ikona kultury w XX wieku.
Ona: awangardowa artystka, wnuczka bankierów i spadkobierczyni arystokratycznego rodu. Studiowała razem z dziećmi cesarza Hirohito. W jej żyłach płynie krew imperatora z IX stulecia. Jako jedna z niewielu może się pochwalić współpracą z tak różnorodnymi muzykami jak John Cage, Ornette Coleman i Lady Gaga. Mało kto poznał tę parę tak dobrze jak Jonathan Cott, który przyjaźnił się z nimi od 1968 roku. Przez cały ten czas był jedną z najbliższych im osób – widział ich w najbardziej intymnych momentach, odwiedzał ich w apartamentach, bywał z nimi w studiach nagraniowych i na imprezach towarzyskich. Przegadał z nimi niejedną noc. To on jako pierwszy rozmawiał z Lennonem, gdy ten poznał z Yoko – i to on przeprowadził z nim ostatni wywiad prasowy na 3 dni przed śmiercią muzyka.

Tytuł: Błękitnokrwiści. Wilczy pakt
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 6 luty

Spin-off bestsellerowej serii „Błękitnokrwiści”.
Uwięzieni w najmroczniejszych głębiach podziemnego świata, Lawson i jego pobratymcy mieli stać się Ogarami Piekieł. Ucieczka na ziemię tylko odwlekła to, co nieuniknione. Mistrz wytropił hordę i odebrał Lawsonowi to, co trzymało go przy zdrowych zmysłach – dziewczynę, którą kochał. Teraz chłopak sam poluje na bestie przed którymi niegdyś uciekał, w próżnej nadziei odzyskania ukochanej. Kiedy Lawson dowiaduje się, że Bliss, tajemnicza eks-wampirzyca poszukuje Ogarów na własną rękę, wie, że oto dostał kolejną szansę. Ale czy dziewczyna, w której żyłach płynie krew aniołów będzie w stanie zaufać mężczyźnie z wilczą duszą?


Mniej więcej tak prezentują się nowości jakie będziemy mogli kupić w lutym. Jest ich dużo więcej, ale ja wybrałam te, które najbardziej mnie zaciekawiły.
Znaleźliście tu może coś dla siebie? :)

11 komentarzy:

 1. ja dla siebie z tych tytułów tutaj niestety nic nie widzę... owszem, tematyka moja, ale opisy mnie nie przekonują. Z serią Pani Cruz juz się pożegnałam, a Winter nie czytałam i nie mam tego w planach... gwen Frost też odpuściłam już sobie.
  Ale widziałam jakąś w miarę ciekawą książkę "lutową", chyba na stronie empiku... ALe niestety nie pamiętam tytułu:/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja akurat z tej listy nowości nic dla siebie nie znalazłam :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie wspaniałe książki... Prawie większość jest jak najbardziej dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie zabrałabym się za "Prawo krwi" "Kroniki Ellie" oraz "Wilczy pakt". Mimo banalności "Błękitnokrwistych" mam sentyment do bohaterów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka z tych książek z miłą chęcią widziałabym na swojej półce :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Duzo ciekawych pozycji.
  Pozdrawiam booksloovers13xd.blogspot.com - recenzje książek

  OdpowiedzUsuń
 7. witaj :)
  dopisałam Cię do uczestników wyzwania czytelniczego "Czytam Fantastykę"
  życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ukrywam znalazło się kilka książek, które chciałabym w przyszłości widzieć na mojej półce ; )

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytam właśnie siódmą i ostatnią cześć serii ,,Jutro" i kontynuacje bym z chęcią przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń