sobota, 4 października 2014

Zapowiedź od wydawnictwa DREAMS

Ilość stron: 568 
Tytuł: Księga portali
Autor: Laura Gallego
ISBN: 978-83-63579-45-6
Data wydania: 20 październik
Mistrzowie Akademii Portali jako jedyni potrafią malować niezwykłe portale służące do podróżowania z miejsca na miejsce i stanowiące wielką sieć komunikacyjną i transportową w państwie Daruzji. Dzięki stosowaniu się do sztywnych zasad i swojemu doskonałemu wykształceniu malarze portali są prawdziwymi profesjonalistami gwarantującymi najwyższą jakość techniczną wykonywanych przez nich malowideł. Kiedy Tabit, student ostatniego roku akademii, dostaje zlecenie na namalowanie portalu dla pewnego biednego wieśniaka, nawet nie przypuszcza, że z czasem zostanie przez to uwikłany w różne intrygi i odkryje tajemnice, które zagrożą istnieniu akademii.
O AUTORCE:
LAURA GALLEGO, jedna z najpoczytniejszych autorek literatury młodzieżowej, której książki zostały sprzedane w nakładzie ponad miliona egzemplarzy w samej Hiszpanii i przetłumaczone na ponad 10 języków. Urodziła się 11 października 1977 r. w Quart de Poblet (Walencja). W wieku 11 lat postanowiła napisać swoją pierwszą powieść fantasy. Już wtedy wiedziała, że chce zostać pisarką i przez lata wysyłała swoje rękopisy na liczne konkursy literackie. Studiowała filologię hiszpańską, specjalizując się w literaturze. W wieku 21 lat otrzymała Nagrodę Barco de Vapor 1999 za powieść „Finis Mundi”. Była to jej pierwsza nagroda i jednocześnie początek kariery literackiej.W Polsce w 2013 r nakładem Dreams Wydawnictwa ukazała się powieść pt. ”Tam gdzie śpiewają drzewa”, która podbiła serca Polskich czytelników.
Oprócz tego mam informację, że na Targach w Krakowie pojawi się autor "Wszechświatów" Leonardo Patrignani! Kto będzie? :)

9 komentarzy:

 1. Szkoda, że mamy tak daleko do Krakowa, bo z pewnością pojechałabym na targi :) Co do książki, to wydaję się ciekawa, ale czy przeczytam, to jeszcze nie wiem. Poczekam na pierwsze opinię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eh to prawda... Strasznie chciałabym tam być! Może kiedyś się uda :)

   Usuń
  2. Albo chociaż do Warszawy !

   Usuń
 2. Dlaczeeeeego mnie nie będzie na Targach w Krakowie?! Dlaczego?! Uwielbiam Wszechświaty! No cóż... :c
  A "Księgi portali" niecierpliwie wyczekuję :)

  Pozdrawiam,
  Alpaka

  OdpowiedzUsuń
 3. ja będę na targach ale tylko w czwartek i piątek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka zapowiada się bardzo ciekawie, ale ostatnio łapię się na tym, że doznaję coraz większych zawodów, jeśli o książki wydawnictwa Dreams chodzi, dlatego raczej poczekam na kilka recenzji... :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety książka nie dla mnie :(

  OdpowiedzUsuń